м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

15:19
2 квітня - Світовий день поширення інформації про аутизм

Головна мета проведення Світового дня поширення інформації про аутизм - підвищення рівня обізнаності, інформованості та лояльності суспільства до людей з розладами аутистичного спектра (РАС), які відзначаються дефіцитом спілкування та соціальної взаємодії.

У всьому світі кількість дітей з діагнозом «аутизм» зростає щороку. Розлади спектра аутизму у середньому спостерігається в світі у кожної сотої дитини. Донині найкращі «світила» світу не можуть знайти причини виникнення цього стану та ліків проти нього. Дитина з аутизмом може народитися в будь-якій родині. Аутизм не залежить від расової приналежності батьків, віросповідання, соціально-економічного становища. Він не виникає внаслідок вакцинації, неправильного виховання чи певної хвороби. Саме тому аутизм вважається не хворобою, а розладами, які впливають практично на всі аспекти життя людини. Симптоми РАС стають помітними в період від 1 до 3 років. Визначити їх до народження дитини неможливо.

Люди з РАС зовнішньо не відрізняються від інших, проте для них характерна нетипова поведінка, яка часто сприймається як невихованість, прямолінійність, егоцентричність, грубість, тощо. Розлади аутистичного спектру починаються у дитинстві, проте зберігаються у підлітковому і дорослому віці. Рівні розумової діяльності у людей з РАС варіюють в надзвичайно широких межах – від важкого порушення функцій до чудових невербальних когнітивних навичок. Такі діти проявляють здібності – іноді просто геніальні – до малювання, музики, конструювання, математики тощо. При цьому інші сфери життя не будуть цікавити дитину адже їй потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому. 


АУТИЗМ АБО РОЗЛАДИ АУТИСТИЧНОГО СПЕКТРА (РАС)
це сукупність розладів, які відзначаються дефіцитом спілкування та соціальної взаємодії.

 

Якщо у вашої дитини відчутне порушення мови, немає емоційного контакту з людьми (передусім - з батьками), дитина усамітнена,а серед інших людей відчуває тривогу, невдачі викликають в неї сплалахи гніву, а поведінка загалом є стереотипною (дитина здійснює одні й ті ж дії протягом довгого часу: повторює одне і те ж слово, бігає по колу, розгойдується з боку в бік тощо) зверніть на це увагу і повідомте лікаря. Наявність окремих симптомів не означає, що у дитини аутизм. Водночас, рання діагностика, індивідуальна реабілітація, психолого-педагогічний супровід, інклюзія та социалізація допоможуть дитині відчути себе повноправним членом суспільства.

Переглядів: 338 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar