м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

14:56
26 червня Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом

В 1987 році Генеральна Асамблея ООН постановила відмічати 26 червня Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом

Що таке наркоманія? Це особлива хвороба, хворобливий потяг або пристрасть до наркотичних речовин, які вживаються різними засобами: вдиханням, курінням, внутрішньовенними ін’єкціями.

Проблема боротьби з наркоманією вже давно стала глобальною справою для всіх країн світу. За минулі 15-20 років наркологічна ситуація в світі і в Україні зокрема різко загострилася.

За інформацією МОЗ України, кожен п'ятий підліток у віці 14 років вже пробував наркотики. Переважна кількість наркозалежних - це молоді люди у віці до 24 років, які, по суті, і є генофондом нації.

Кількість наркоманів в Україні збільшується в середньому на 5-10% щорічно, а жіноча наркоманія, у відсотковому співвідношенні, є найвищою в Європі.

Чому наркоманія виникає саме у молоді?

Багато підлітків-наркоманів визнають, що вперше вживали наркотики заради цікавості. Причому спробувати наркотики часом пропонують “найближчі друзі”! Екперименти над собою, психологічна та соціальна незрілість, протести проти влади дорослих, невміння сказати «ні» або відсутність власної впевненості та чимало інших причин призводять підлітків до наркотиків.

Усі наркотичні речовини є сильною небезпечною отрутою для організму, а всі отрути знешкоджує печінка. Від дії токсинів багато її клітин гине, послаблюючи захисні властивості, вживання ін’єкційних наркотиків додає небезпеку заразитися ВІЛ інфекцією, вірусами гепатитів В та С, що призводить до цирозу та раку печінки. Крім того імовірність захворіти на туберкульоз у осіб, що живуть із ВІЛ та приймають наркотики – у 20-30 разів вища, ніж у неінфікованих. Розуміння всіх ризиків вживання наркотичних речовин допоможуть відповідально сказати їм «НІ»

Сьогодні жодна сім’я не застрахована від цієї біди. Тому всім нам треба навчитися вчасно розпізнати хворобу та своєчасно звернутися до фахівців.

Основні симптоми вживання наркотиків підлітками:

  • блідість шкірних покривів або нездорове їх почервоніння;
  • розширення або звуження зіниць;
  • почервонілі очі та каламутний погляд;
  • уповільнена мова і порушення координації рухів;
  • порушення сну (занадто тривалий або безсоння).


Обов'язково слід бити на сполох, якщо:

  • підліток став апатичний, почав пропускати школу і періодично зникає з дому, особливо вечорами;
  • син або донька стали просити більше грошей на кишенькові витрати, але не їдять у школі, не ходять у кіно, нічого не купують для себе;
  • у підлітка знизилася успішність;
  • підлітку стало важче засвоювати новий матеріал, відмовляє пам'ять, зникла старанність.

Чи є вихід з цього становища?

Авжеж, є служби, які займаються такими важкими проблемами.

Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ 0-800-507-727.  Проект реалізується Фондом «Надія та Довіра» за фінансової підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках Програми «Інвестиції з протидії туберкульозу і ВІЛ» за кошти Глобального Фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Національна гаряча лінія працює з 09:00 до 18:00. Надає інформаційно-консультаційну та юридичну допомогу населенню України, пов’язану з проблемами залежності від наркотичних речовин, реалізацією програми замісної терапії, а також профілактики прийому немедичних наркотиків. Дзвінки зі стаціонарних і мобільних телефонів анонімні та безкоштовні по всій території України.

В м.Бахмуті можна звернутися до лікарів - наркологів диспансерного відділення №2 КЛПУ «Міський наркологічний диспансер м.Слов’янська», розташованого за адресою м.Бахмут, вул.Незалежності (Радянська), 73. Телефон 44-81-31.

Варто пам’ятати, що успіх спасіння від наркотичної залежності молоді залежить не від лікаря, не від психолога чи іншого спеціаліста, а насамперед від нас самих, від того, які ми будуємо стосунки з власними дітьми, як ми виховуємо їх у сім’ї, у школі, у суспільстві, від нашої небайдужості. Можна багато розповідати про небезпеку наркотиків, але якщо людина не бажає брати на себе відповідальність, приймати відповідальні рішення неможливо примусити її змінити ситуацію.

Тільки розуміння своєї власної сили, відповідальності за свої дії

надають можливість бути успішним, активним та здоровим.

Переглядів: 424 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar