м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

16:01
26 березня - Всесвітній день боротьби з епілепсією («фіолетовий день»)

26 березня відзначається «Фіолетовий день», або Всесвітній день боротьби з епілепсією, який створено для підвищення обізнаності про хворобу, розвінчання міфів та привернення уваги до хворих цією недугою.

Епілепсія – це хронічний розлад мозкової діяльності, для якого характерні напади, що повторюються, а також нейробіологічними, когнітивними, психологічними і соціальними наслідками цього стану. Це незручний діагноз, про який у нашому суспільстві не прийнято говорити вголос. Не кожен може прийняти, що люди з цим діагнозом не є небезпечними і їх не потрібно боятися. Через необізнаність суспільства про цю проблему, люди, які живуть з цією хворобою, зазнають значного морального тиску.

Для людей, які намагаються подолати проблему, шукають підтримку та відповіді на питання незручного діагнозу учасниками прес-конференції «Міжнародний день епілепсії: міфи про першу медичну допомогу під час нападу», яка відбулася в м.Київ, був розроблений сайт «Привіт, я епілепсія!».

Епілепсія може торкнутися кожного і це не пафосний заголовок для статті. Це реальна статистика і правда. Захворювання дуже поширене — 65 000 000 людей по всьому світі живуть з епілепсією і щорічно констатують у 2 500 000 нових випадків хвороби.   За даними Центру громадського здоров’я МОЗ  в Україні на початку 2018 р. було зареєстровано 52 482 хворих на епілепсію.

Якщо раптом ви станете свідком нападу, то повинні знати, що робити. адже найчастіше помирають не від епілепсії, а від несвоєчасної і неправильно наданої першої допомоги. Правильно надана перша домедична допомога може вберегти хворого від травм і навіть зберегти йому життя.

Є всього 6 простих правил першої допомоги:

  1. Не намагайтеся розтиснути щелепи і засовувати щось в рот.
  2. Не застосовуйте силу. Просто переверніть людину на бік.
  3. Не дайте людині задихнутися: розв'яжіть краватку, розстебніть ґудзика.
  4. Не намагайтеся силою стримувати руху.
  5. Не переносити людини під час нападу, крім випадків, коли загрожує небезпека.
  6. Не поливайте водою і не намагайтеся давати щось випити чи з'їсти.
     

Переглядів: 542 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar