м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

12:04
26 березня - «Фіолетовий день»

Одного разу дев'ятирічна дівчинка Кессиди Меган, яка страждала від епілепсії, вирішила показати іншим людям, що вона нічим не відрізняється від них. Щоб розвіяти міфи про хворобу, Кессиди в 2008 році придумала «Фіолетовий день».
Чому фіолетовий? Міжнародний колір епілепсії – колір лаванди, а так само вважається, що фіолетовий колір сприятливо впливає на нервову систему, зменшує тривогу, фобії та страхи. З тих пір в різних країнах світу 26 березня поширюється інформація про хворобу та про першу допомогу, яку можна надати людям, які страждають на неї. Таких людей у світі чимало.

Люди, які страждають на епілепсію та члени їх сімей, воліють приховувати свій діагноз. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я зазначають, що «протягом століть епілепсія була оточена страхом, нерозумінням, дискримінацією та соціальної стигматизацією. У багатьох країнах стигматизація в деяких її формах триває і понині і може вплинути на якість життя людей, які страждають цим розладом, а також їх сімей».
Кілька десятків років тому вважалося, що лікування епілепсії – прерогатива психіатрів. Більшість людей, які страждають на це  захворювання, не страждають слабоумством або недоліком інтелекту – діагноз не заважає їм вести цілком повноцінне життя. Зараз абсолютно точно відомо, що це захворювання не є психічним, а людей, які страждають на епілепсію, направляють до невролога.

Епілепсія може розвинутися в будь-якому віці, однак у 70% випадків захворювання вперше діагностують у дітей або підлітків. Крім того, хвороба часто вражає людей похилого віку. Причини виникнення епілепсії можуть бути найрізноманітніші:
• пошкодження мозку в передпологовій або перинатальний період (гіпоксія або родова травма, низька маса тіла при народженні);
• уроджені відхилення від норми або генетичні стани при наявності вад розвитку головного мозку, які зумовлені цими факторами;
• тяжка травма голови;
• інсульт, в результаті якого в мозок не надходить достатньо кисню;
• інфекція мозку, наприклад менінгіт, енцефаліт, нейроцистицеркоз;
• деякі генетичні синдроми;
• пухлина мозку.
Знаючи ці причини необхідно застосовувати відповідні профілактичні заходи:

•    Попередження травм голови є самим ефективним способом запобігання посттравматичної епілепсії.
•    Належна перинатальна допомога сприяє зменшенню числа нових випадків епілепсії, обумовлених родовими травмами.
•    Застосування лікарських засобів і інших методів зниження температури тіла у дітей з лихоманкою може знизити ймовірність фебрильних припадків.

Сьогодні, завдяки новітнім антиепілептичним препаратам, близько 70% хворих назавжди забувають про напади, а 20% вдається стикатися з ними значно рідше. Несприйнятливі до лікування лише 10% епілептиків. Саме вони потребують постійного спостереження та підтримуючої терапії.

Якщо у людини поряд виникає найвідоміший тип епілептичного нападу – з падіннями, судомами і втратою свідомості, іноді – із прикушуванням язика, піною з рота, то найголовніше в даному випадку – не нашкодити.

•    людину потрібно покласти на бік;
•    підкласти під голову м'який предмет (одяг або сумку, наприклад).

Категорично заборонено вставляти щось у рота, розтискати зуби, стримувати і навалюватися на людину, поливати його водою.

Напади зазвичай починаються самі і самі закінчуються, а свідомість після нападу може бути змішаною. Іноді потрібно викликати швидку допомогу, особливо якщо напад триває більше кількох хвилин. Однак якщо виникають вищеозначені напади без падінь, то з людиною досить просто побути поруч, поспостерігати, щоб вона не потрапила в травмонебезпечну ситуацію.

Не залишайтесь байдужими!

 

Переглядів: 485 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar