м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

13:49
21 травня 2017 року - Міжнародний день пам’яти людей, померлих від СНІДу

Символом руху проти СНІДу традиційно вважається червона стрічка, яка приколота до одягу, а також різнокольорові полотна — квилты, зшиті з клаптиків тканини в пам'ять про безліч людей, які пішли з життя. Ці атрибути придумав в 1991 році художник Франк Мур.

У третю неділю травня (21.05.2017 року) у багатьох країнах світу пройдуть масові акції, об'єднані ідеєю пам'яті про людей, померлих від СНІДу. На теперішній час хвороба забрала більше 35 мільйонів людських життів у світі.

За оновленими оцінками «Центру громадського здоров'я» Міністерства охорони здоров’я України щодо ВІЛ/СНІДу, в країні на початок 2017 року під медичним наглядом перебуває майже 133 тисячі ВІЛ-інфікованих людей, з них кожен третій має СНІД. За січень-квітень 2017 року зареєстровано 6049 ВІЛ-інфікованих осіб серед них 874- це діти від 0 до 14 років (включаючи дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками), 3266 випадків СНІДу, 1022 померлих.

Але найсумніше, що в нашій країні 34 тисячі зараз лікуються саме від СНІДу – кінцевої стадії ВІЛ-інфекції, що поєднує множинні пухлини, вірусні, бактеріальні, грибкові захворювання, що розвиваються із-за виснаження імунітету. Адже від інфікування до стадії СНІДу має пройти 10-15 років без лікування! Це означає одне – що велика кількість людей не знають свого статусу і звертаються по допомогу вже маючі СНІД.

Важливо розуміти, що кожна людина, навіть якщо вона не є представником загальновідомих груп високого ризику, з тих чи інших причин може бути інфікована ВІЛ і довгий час навіть не здогадуватися про це. Своєчасне виявлення вірусу дає можливість боротися за якість життя кожної окремо взятої людини.

Виявити ВІЛ можна лише тестуванням! Саме цей принцип – діагностувати ВІЛ якомога раніше – є ключовим для європейських стандартів (до речі, офіційно їх затвердило Європейське клінічне співтовариство з ВІЛ/СНІД в 2014 р). Україна також орієнтується на ці показники, адже СНІД – це висока ймовірність смерті для пацієнта і величезні витрати на лікування на рівні держави і тих міжнародних організацій, які виділяють кошти.

У зв'язку з цим сьогодні звучить заклик до тестування на ВІЛ – інфекцію. Тому звертаємось до всіх, кому не байдуже власне здоров’я: «Не зволікайте, пройдіть тестування на ВІЛ-інфекцію».

В Центрі первинної медико-санітарної допомоги Бахмутської міської ради тестування на ВІЛ проводиться безкоштовно, добровільно і анонімно. Для цього необхідно лише звернутись до свого дільничного або сімейного лікаря.

Сьогодні ми знаємо, що завдяки появі можливостей антиретровірусної терапії, можливо зберегти якість життя за умови дотримання рекомендацій лікарів і правил безпечної поведінки.

Зупинемо СНІД разом!

 

Переглядів: 451 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar