м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

12:55
20 травня – День пам’яти померлих від СНІДу

Щорічно у третю неділю травня у всьому світі проводиться День пам'яті померлих від СНІДу.  Мета цього дня не лише  вшанувати пам’ять померлих від СНІДу, а і привернути  увагу до проблем людей, що зіткнулися із захворюванням на ВІЛ / СНІД,   та нагадати, що ця проблема стосується кожного.

Сьогодні важливо пам’ятати, що розповсюдження ВІЛ-інфекції стосується не тільки осіб, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом, чи представників нетрадиційної сексуальної орієнтації, а і звичайних людей, які займаються незахищеним сексом. Основний шлях передачі ВІЛ  - статевий (до 85%), а ланцюжком передавання ВІЛ є особи, що інфікують своїх близьких.

Одна з основних причин смертності від СНІДу –  пізнє звернення ВІЛ-інфікованих до лікаря і, як наслідок – пізня діагностика та призначення адекватного лікування. До сьогодні людство не винайшло ані вакцин від недуги, ані ліків, що можуть подолати раз і назавжди СНІД.

Однак завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. Для цього дуже важливо знати свій ВІЛ статус. Наявність ВІЛ в організмі можна визначити, лише здавши спеціальний аналіз крові – тест на ВІЛ. Згідно з законодавством України тестування є добровільним і безкоштовним. Інформація про результат обстеження є конфіденційною. За бажанням обстеження може бути анонімним.

Зробити тест на наявність ВІЛ можна:

- В амбулаторіях первинки м.Бахмута пройти його можуть всі бажаючі, звернувшись до свого сімейного або дільничного лікаря. 
- - В КЗОЗ «Бахмутська ЦРЛ», за адресою вул. О.Сибірцева, 15 (телефон (062 74)2-38-28) працює кабінет «Довіри», де можна  отримати консультацію про профілактику ВІЛ-інфекції,  та  пройти тестування на ВІЛ.                                                                                                                

Дізнатись більше про тестування на ВІЛ, а також про те, де отримати догляд, підтримку та лікування, можна зателефонувавши на Всеукраїнський безкоштовний цілодобовий телефон довіри з питань ВІЛ/СНІД  0 800 500 451

При підозрі на ВІЛ-інфекцію не слід впадати в паніку. Своєчасне виявлення та лікування дозволяє спокійно нормально жити та працювати.

Бережіть себе. Без ВІЛ життя набагато краще.

Для того, щоб вберегти здоров’я потрібно користуватись засобами індивідуального захисту та хоча б раз на рік відвідувати лікаря для обстеження на ВІЛ. 

Доки кожен з нас  не зрозуміє, що це стосується  кожного, – боротьба зі СНІДом не дасть відчутних результатів.

Переглядів: 494 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar