м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

22:51
1 серпня стартує Всеукраїнський тиждень грудного вигодовування


          Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» в усьому світі проводиться починаючи з 1-го серпня. Період проведення заходів обраний не випадково. Цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Документ підписав уряд 32-х країн і 10-ти агентств ЮНІСЕФ.
Проходить ця акція під егідою WABA – Міжнародного Союзу, що об'єднує організації та приватні особи, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. Ця організація захищає, ознайомлює громадськість про проблеми і підтримує права молодих мам. WABA працює в тісній співпраці з ЮНІСЕФ.
           У 2016 року тема всесвітнього тижня грудного вигодовування звучить так: «Грудне вигодовування – ключ до сталого розвитку». Цей девіз звертає увагу на те, що грудне вигодовування – ключовий момент, який змушує подбати про важливість найкращого початку життя, про необхідність поважати один одного і піклуватися про світ, в якому ми живемо.
           У лютому 2016 року було оприлюднено Спільну Заяву Міністерства охорони здоров'я України, Представництва ЮНІСЕФ в Україні та Представництва ВООЗ в Україні щодо надання підтримки для забезпечення належного харчування немовлят і дітей раннього віку в Україні.
          У ньому наголошується, що: «В умовах надзвичайної ситуації дуже важливо скоротити ризики, пов'язані з існуючими практиками з харчування. Грудне вигодовування забезпечує надійний захист від інфікування і є безпечним джерелом живлення. Вживання штучних замінників грудного молока створює додаткові ризики. Гуманітарна діяльність не повинна сприяти вживання штучних замінників немовлятами, які знаходяться на грудному вигодовуванні. Наказ МОЗ України від 28.10.2011 року № 715 "Про подальше впровадження розширеної ініціативи "Лікарня, доброзичлива до дитини" в Україні" забороняє розповсюдження штучних замінників грудного молока».
ЮНІСЕФ виділяє ключові пункти для підтримки хорошого здоров'я матерів і малюків:
• ранній початок грудного вигодовування (в межах першої години після пологів);
• виключно грудне вигодовування до досягнення 5 місяців;
• введення прикорму у віці з 6 до 8 місяців;
• продовження грудного вигодовування до двох років.

В Україні майже половина, а саме 47%, малюків отримують догодовування в перші 6 місяців життя, а 78% мам дають воду дітям до півроку. Більшість немовлят до 6 місяців позбавлені грудного вигодовування, що є небезпечним для їх здоров'я.
           Медичні працівники, що супроводжують вагітну, які приймають пологи; сімейні лікарі, лікарі-педіатри, медичні сестри у своїй роботі постійно роблять акцент на те, що грудне молоко є ідеальним продуктом харчування для немовлят. Насамперед, воно безпечно і не містить забруднюючих речовин. Грудне молоко має у своєму складі антитіла, які допомагають захистити дитину від найбільш поширених хвороб дитячого віку.
             Грудне молоко повністю забезпечує всі потреби дитини в харчуванні і питво в перші 6 місяців життя. У цьому випадку немає необхідності в додаткових напоях, догодовування або прикорму протягом цього періоду. Виняткове годування груддю означає, що дитина отримує лише грудне молоко від його матері або опікуна. Будь-яке інше харчування може спровокувати виникнення алергії, діареї і респіраторних захворювань.
            Діти, що знаходилися на грудному вигодовуванні, надалі показують досить високі результати в тестах на розвиток інтелектуальних здібностей. Вони менше схильні до ризику набрати зайву вагу, а також ризику розвитку діабету на подальших етапах життя. Матері, що годують груддю рідше мають захворювання на рак грудей або яєчників. Підвищення показників грудного вигодовування дозволило б істотно скоротити витрати сімей і держав на лікування дітей від таких хвороб, як пневмонія, діарея і астма.
            Багато мам не озираються на цифри і годують навіть більше, ніж рекомендує ВООЗ. На сьогоднішній день зростає кількість матерів, які бажають годувати грудьми. Більшість з них замислюється про це, ще будучи вагітними. Вони дбають про те, щоб малюки виросли міцними і здоровими. Адже поки дитина не подорослішала, вся відповідальність та прийняття рішень лягає на плечі батьків.
            ЦПМСД БахмутськоЇ міської ради просить матусь відповісти на деякі питання, що стосуються грудного вигодовування для з'ясування проблемних питань та надання допомоги в організації грудного вигодовування.

Наше опитування з грудного вигодовування

 

Переглядів: 605 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar