м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

08:56
17 листопада - День недоношеної дитини

Народження дитини – велика радість в житті кожної людини. 40 тижнів – стандартний термін виношування малюка. Але інколи пологи настають раніше. Передчасні пологи містять загрозу для здоров'я та життя і матері, і дитини. Основна проблема недоношених дітей – у низькій масі тіла і слабо розвинених органах дихання. Для залучення уваги громадськості до проблеми передчасних пологів 17 листопада 2009 року Європейським фондом турботи про новонароджених пацієнтів заснований День недоношеної дитини.

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) дитина вважається недоношеною, якщо вона народилась в терміні від 22 до 37 тижнів вагітності (гестації) з вагою від 500 до 2500 грамів і зростом від 25 до 40 сантиметрів. За життя і здоров'я таких дітей будуть боротися лікарі, використовуючи при цьому всі досягнення сучасної науки.

Щороку в Україні народжується близько 20 тисяч недоношених малюків, більше 3,5 тисяч з них – з масою тіла менше 1500 г, у тому числі близько 1,2 тисячі дітей з масою тіла менше 1000 р.

Всі причини, що призводять до народження недоношених дітей можна об'єднати в кілька груп.

До першої групи відносяться соціально-біологічні фактори:

• занадто молодий або похилий вік батьків (віком до 18 та старше 40 років),

• шкідливі звички вагітної,

• недостатнє харчування і незадовільні побутові умови,

• професійні шкідливості,

• стреси

Другу групу причин становить обтяжений акушерсько-гінекологічної анамнез та патологічний перебіг теперішньої вагітності у майбутньої мами. Тут найбільше значення мають аборти в анамнезі, багатоплідність, гестози, гемолітична хвороба плоду, передчасне відшарування плаценти. Причиною народження недоношених дітей можуть служити нетривалі (менше 2-х років) інтервали між пологами. Нерідко недоношені діти народжуються у жінок, які вдаються до екстракорпорального запліднення, проте це пов'язано не з самим фактом використання ДРТ, а швидше – з «жіночим» фактором, що перешкоджає заплідненню природним шляхом. Несприятливо на виношуванні вагітності позначаються гінекологічні захворювання та вади розвитку геніталій та ін.

До третьої групи причин, що порушують нормальне дозрівання плоду і обумовлюють підвищену ймовірність народження недоношених дітей, належать різні захворювання матері: цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, пороки серця, пієлонефрит, ревматизм та ін. Часто передчасні пологи провокуються гострими інфекційними захворюваннями, перенесеними жінкою на пізніх термінах вагітності.

Нарешті, народження недоношених дітей може бути пов'язано з патологією і аномальним розвитком самого плоду: хромосомними і генетичними хворобами, внутрішньоутробними інфекціями, важкими вадами розвитку.

Ризик передчасних пологів і народження недоношеної дитини вище у жінок, які не планували вагітність і не спостерігалися регулярно у лікаря.

 Недоношеність – це не вирок, а просто випадковість, яку потрібно намагатися уникнути. Ці малюки приходять в світ з боротьбою. Боротьбою за кожен вдих і кожен набраний ними грам. І немає нічого дивного в тому, що і надалі вони все намагаються досягти через боротьбу. Тому ці малюки виростають вольовими і готовими показати світові, хто в домі господар.

 

Багато геніїв з'явилися на світ недоношеними. Зокрема А. Ейнштейн, І. Ньютон, Н. Бонапарт та інші.

 

У більшості випадків завдяки медикам і постійної турботи, любові і догляду батьків, недоношений малюк згодом стає нормальною, звичайною дитиною. Він розвивається так само, як і інші діти.

 

Шановні батьки!

 

Пам’ятайте, що перший рік життя вашої дитини, найважливіший для її подальшого розвитку. Тому вивчіть максимум інформації про недоношеність, прикладіть всі зусилля, щоб малюк не хворів. У випадку змін у стані дитини завжди своєчасно звертайтесь до свого дільничного або сімейного лікаря.

 

Переглядів: 544 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar