м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

11:58
15 лютого – Міжнародний день дітей, хворих на рак

 

Вперше ця дата з’явилася в календарі в 2001 році за ініціативи Всесвітньої конфедерації батьків дітей, хворих на рак. А з 2003 року у понад 40 країнах світу під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів (SIOP) стала відмічатись 15 лютого.

Діти зігрівають наше життя, асоціюються з радістю і щастям, дають надію на майбутнє. Тому їх хвороба є бідою та випробуванням для близьких.

 Статистичні дані кажуть про те, що злоякісні новоутворення у дитячому віці залишаються одним з найбільш важких захворювань в світі. З кожним роком кількість дітей, яким ставлять цей страшний діагноз, збільшується. На даний момент, навіть у деяких розвинених країнах світу, смертність дітей від раку вийшла на друге місце, поступившись лише смертності від нещасних випадків.

Дитяча онкологія є однією з найгостріших проблем сучасності. За даними ВООЗ, щороку в майже 300 000 дітей до 18 років діагностують рак. Дитяча смертність від злоякісних новоутворень посідає 5-е місце в структурі смертності дітей. Найчастіше у дітей діагностують захворювання крові - лейкози, злоякісні утворення головного мозку та лімфоми.

Станом на 1 січня 2019 року під динамічним спостереженням у лікарів ЦПМД м.Бахмута знаходяться 13 дітей з онкогематологічною патологією. Серед них у чотирьох захворювання виявлені у 2018 році.

Проблема  в тому, що онкологічні захворювання у дітей діагностуються значно складніше, ніж у дорослих. Саме тому батькам необхідно бути дуже уважними до стану здоров’я та самопочуття своїх дітей.

Звертайте увагу на причини  поганого самопочуття у дитини (головний біль і блювота), тривале нездужання або нетиповий перебіг хвороби (порушення ходи, зниження зору).

Пам’ятайте! Діагностування онкологічної патології на ранніх етапах підвищує ефективність та результативність лікування.
 

Онкологічні захворювання у дітей, на відміну від дорослих, переважно не мають достовірної причини виникнення. До них відносять багато факторів, серед яких  погана екологія,  несприятлива психологічна обстановка і страх,  здоров'я та спосіб життя майбутніх батьків, спадкові генетичні передумови,  травми, стреси і сплеск гормонів у підлітків.

Дякуємо батькам, за силу, терпіння та віру у здорове майбутнє дитини!

Пам’ятайте: раннє виявлення раку — запорука успішного лікування і збереження життя!

Переглядів: 294 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar