м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

15:24
14 жовтня – Всесвітній день боротьби з діабетом

Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Інсулін – це гормон, який регулює рівень цукру (глюкози) у крові.

В результаті неконтрольованого діабету виникає гіперглікемія (підвищення рівня глюкози в сироватці крові), що призводить до ураження багатьох систем організму, особливо нервів та кровоносних судин. В Україні діабет займає 3-тє місце за поширеністю після ССЗ та онкологіі.

Розрізняють кілька типів діабету:

Діабет І типу – характеризується недостатнім виробленням інсуліну. Причини виникнення недостатньо вивчені, тому запобігти захворюванню практично неможливо.

Діабет ІІ типу – виникає через неефективне використання інсуліну організмом. Більшість випадків діабету цього типу пов’язані з надлишком ваги та браком фізичної активності.

Гестаційний діабет – характеризується підвищенням рівня цукру у крові, яке розвивається у жінок під час вагітності. При цьому типі діабету виникає висока ймовірність ускладнень під час вагітності та пологів.

Під динамічним  спостереженням в районі обслуговування ЦПМД  м.Бахмута та Бахмутської ЦРЛ у 2017 році знаходились 1999 хворих на цукровий діабет. Серед них 421 – інсулінозалежні. Вперше було виявлено підвищення цукру під час проведення профілактичних оглядів у 181особи. У 2018 році зареєстровані 2085 осіб, інсулінозалежних - 409, виявлені під час профілактичних оглядів 65 осіб. Такий невеличкий показник не означає, що стало менше випадків. На превеликий жаль - це результат небажання проходити профілактичні огляди. Незважаючи на безкоштовне обстеження, можливість записатись до лікаря на  зручний час наші городяни не поспішають регулярно проходити обстеження та консультуватись із своїм сімейним лікарем, терапевтом або педіатром.

На сучасному етапі розвитку медицини наші лікарі добре обізнані про діабет та про те як попередити його ускладнення. Саме тому вкрай важливо проходити регулярне  тестування на діабет. Найкращим методом діагностування діабету  є аналіз крові  на глікований гемоглобін. Він дає можливість виявити та почати лікування хвороби  до того, як з’являться ускладнення.  Адже часто на початковій стадії захворювання людина почуває себе абсолютно здоровою.  

НЕГАЙНО зверніться до свого лікаря якщо у Вас: швидка стомлюваність, слабкість, підвищена спрага, сухість у роті і шкірних покривів, свербіж шкіри і слизових, прискорене сечовипускання, втрата ваги, судоми литкових м'язів, оніміння кінцівок.

Раз на рік кожній людині варто робити аналіз крові на рівень цукру в крові. Особливу увагу потрібно звертати людям які:  

- старші 40 років;

- мають зайву вагу;

- серед родичів є хворі на цукровий діабет.

Отже мінімум, що можна  зробити щоби уникнути ускладнень від цукрового діабету – це бути обізнаним про ризики, ознаки і попереджувальні заходи; регулярно перевіряти рівень глюкози в крові. А здорове харчування,  активний спосіб життя, регулярні фізичні навантаження та правильне використання ліків допоможуть значно підвищити його якість.

         Пам’ятайте! Лікар для хворого діабетом - це надійний помічник і порадник.

Переглядів: 377 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar