м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

14:45
12 жовтня - Всесвітній день боротьби з артритом

Цей день відзначається щорічно з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

 Як часто нас турбують неприємні відчуття у суглобах після травм, надмірних фізичних навантажень. Але якщо біль з'являється без видимих ​​причин, систематично більше двох тижнів «атакує» одні і ті ж групи суглобів, характер болю не змінюється - це 100% привід звернутися до свого лікаря.

АРТРИТ — це запалення суглоба при якому він опухає та стає гарячим на дотик. Людина відчуває біль та обмеження в рухах. Загалом, артрит — це узагальнена назва більше 100 захворювань і симптомами більшості з них являються біль в суглобах та скутість рухів. Причини цієї недуги дуже різні: інфекції, місцеві травми, пухлини, алергії, порушення обміну речовин, недостатність вітамінів і мінералів. Розвитку хвороби сприяють переохолодження, фізичне перевантаження, надмірна вага, "стояча" робота, неправильна постава, малорухомий спосіб життя, погана екологія, неправильне харчування та інші чинники. Вже доведено, що зменшення ваги лише на 5 кг приводить до зниження ризику розвитку захворювань суглобів на 50%. Разом з тим, якщо всього один тиждень провести в ліжку, то міцність хрящів та кісток погіршується на 15%.
 Хворіє на  артрит приблизно кожна сота людина. Біль, обмеження в рухах, висока інвалідизація - це те, що несе з собою артрит.

Знати перші прояви артриту необхідно для того, щоб не зволікаючи і не займаючись самолікуванням звернутись до лікаря ще на початку захворювання, коли недугу можна зупинити, не доводячи справу до ускладнень та незворотних наслідків.

Артритами частіше хворіють люди з великою вагою тіла, тому що на м’язи та суглоби діє велике навантаження. Отже прості заходи профілактики  у вигляді гімнастики і дозованих фізичних навантажень, нормалізація ваги і збалансоване харчування убезпечать від прогресування патологічних змін суглобів, розвитку ускладнень. Якщо у вас сидяча робота потрібно робити невеликі перерви для виконання  простих фізичних вправ, які допоможуть зберегти м’язи сильними та гнучкими.  

А якщо вже ви захворіли то пам’ятайте, що діагностика і лікування артриту — прерогатива фахівця, а пацієнт повинен йому допомагати, насамперед своєю вірою, оптимізмом і бажанням вилікуватись, дотриманням лікарських призначень, режиму харчування та фізичної активності, лікувальної дієти. Поки ніхто не може сказати, що артрит повністю виліковний, але хвора людина, виконуючи профілактичні і лікувальні процедури, може позбавитись від тяжких проявів недуги і жити повноцінним активним життям.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! ВІД СВОЄЧАСНОГО ПОЧАТКУ ЛІКУВАННЯ

ЗАЛЕЖИТЬ ЯКІСТЬ ВАШОГО ПОДАЛЬШОГО ЖИТТЯ!

Переглядів: 323 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar