м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

07:09
12 листопада – Всесвітній день боротьби з пневмонією

Пневмонія є однією з найбільш піддатливих до профілактики хвороб. Однак на сьогоднішній день вона також вважається найбільш поширеною та серйозною інфекційною причиною високого рівня смертності дітей раннього віку у всьому світі. За даними ВООЗ, пневмонія є причиною смертей близько 16% дітей віком до 5 років у всьому світі.

Тому в день боротьби з пневмонією хочемо нагадати про серйозність цього захворювання та пропонуємо  прості кроки, які може зробити кожен із нас, щоб не допустити розвиток пневмонії у своєї дитини.

Головне правило - консультуватися з педіатром або сімейним лікарем необхідно завжди, коли ви помічаєте: з дитиною щось не так; вона виглядає або поводиться незвично.

Всі найважчі інфекції розвиваються дуже швидко і можуть становити загрозу життю з перших годин хвороби. Особливо це стосується дітей першого року життя. Ознаки захворювання у малюків не дуже-то різноманітні: дитина просто виглядає дуже нещасною, погано їсть, плаче, в неї  можуть бути блювота або пронос.

Негайно (протягом кількох годин) потрібно проконсультуватися з лікарем, якщо у дитини:

  • Підвищення температури.
  • Спостерігається млявість і сонливість, важко встановити зоровий контакт з дитиною.
  • Дитина відмовляється пити (не їсти, а саме пити).
  • Незрозуміле нездужання триває більше 12 годин.
  • Дитина стала надзвичайно млявою.
  • Дитина дихає дуже часто (більше 60 вдихів/видихів у хвилину в безсонному стані і понад 40 — в сплячому).
  • Обличчя і губи дитини набувають синій відтінок (минуща синюшність рук і ніг може бути цілком нормальним явищем у малюків), колір шкіри змінюється — блідне або жовтіє.
  • Особливою ознакою при пневмонії є ускладнене дихання дитини, вона дихає з шумом, або шкіра між ребер дитини на вдиху втягується.
  • Іноді при пневмонії грудним дітям важко ковтати їжу або пити, у них може знижуватись температура тіла, з’являтись судоми, інколи діти можуть навіть знепритомніти.

 Збудниками пневмонії найчастіше бувають бактерії або віруси, які зазвичай локалізуються у носі або горлі дитини та можуть потрапити у легені при вдиханні. Крім того немовлята можуть інфікуватись через кров під час пологів або відразу після народження.

Найчастіше захисні сили організму переборюють інфекцію, і пневмонія не розвивається. Але це стосується здорових дітей. А от діти із певними порушеннями та ослабленою імунною системою належать до групи високого ризику розвитку пневмонії та її ускладнень. Це особливо стосується дітей грудного віку, що не отримують молока матері, оскільки ослаблення імунної системи дитини найчастіше пов’язане із недостатнім або незбалансованим харчуванням.

За даними ВООЗ, ризик дитини захворіти на пневмонію також підвищується під впливом таких екологічних чинників:

— забруднення повітря всередині приміщень в результаті приготування їжі та використання біопалива для опалення;

— проживання в перенаселених будинках;

— куріння батьків.

Профілактика пневмонії у дітей є одним із основних елементів стратегії зниження рівня дитячої смертності у всьому світі, наголошує ВООЗ. Планова вакцинація проти Hib-інфекції, пневмококової інфекції, кору та кашлюку визнано найбільш ефективним методом профілактики пневмонії.

В Україні за кошти державного бюджету закуповуються вакцини проти гемофільної інфекції, кору (у складі комбінованої вакцини КПК від кору, паротиту, краснухи) та кашлюку (у складі комбінованої вакцини АКДП від дифтерії, правця, кашлюку). Щепити дитину цими вакцинами можна безоплатно. Інформацію про залишки вакцин в амбулаторіях Центру можна за посиланням

Профілактика пневмонії у дітей та дорослих також передбачає зміцнення імунітету. Особливо важливо це для новонароджених: грудне вигодовування протягом перших 6 місяців життя зміцнить імунітет малюка і допоможе побороти небезпечні інфекції.

Дбайте про чистоту в домі, провітрюйте приміщення і киньте курити чи хоча б не куріть в приміщені, коли поруч діти.

Пам’ятайте! 
Лише  фахівець  може  поставити  діагноз і  призначити  відповідне  лікування.

Переглядів: 391 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar