Вперше цей день відзначався у 2012 році, він проголошений Організацією Об’єднаних Націй. Мета Міжнародного дня дівчаток – привернути увагу до дискримінації дівчат у різних країнах, підвищити обізнаність про нерівність, з якою стикаються дівчата у всьому світі на основі їх статі. Цей день проголосили в знак визнання прав дівчат і проблем, з якими вони стикаються.
Одна з проблем – репродуктивне здоров’я (можливість зачати, виносити та народити здорову дитину). Існує замкнуте коло: хвора дівчинка - хвора дівчина - хвора жінка - хвора мати - хвора дитина... Важко очікувати, що хворі батьки народять здорову дитину.
Щоб діти народжувалися здоровими, здоровими мають бути батьки. Перш за все, мати. А мати - це вчорашня дівчинка-підліток. Період перетворення дівчинки в дівчину дуже насичений і водночас емоційно складний і для дівчинки, і для батьків. Постійні зміни настрою, зміни власного тіла, перші симпатії, перше романтичне сум'яття. У цей час дівчата, як ніколи раніше, потребують підтримки та розуміння батьків.
У 8-10-річному віці гормональний статус дівчинки починає змінюватися і знаменує собою початок періоду статевого дозрівання. Однак перша менструація (менархе) зазвичай починається у 12-14-річному віці. З цього моменту дівчинка-дитина перетворюється в дівчину.
Підлітковий вік – це період абсолютного максималізму. Кожна дівчина впевнена, що перша любов – це назавжди, тож може з головою зануритися в нове, незвідане почуття, томливі переживання, феєрверк чуттєвості від першого, ще невинного поцілунку. Батьки мають докладати чимало зусиль, щоб створити та зберегти дружні, довірливі стосунки з донькою. Завдання мами - підготувати дівчинку до першого сексуального досвіду і вберегти її від небажаних наслідків інтимної близькості. Якщо мати почувається некомфортно під час обговорення інтимних питань із дочкою, матері можуть допомогти сімейний лікар, лікар-гінеколог, фахівець кабінету «Альтернатива» (цей кабінет працює на базі дитячого відділення КНП «БЛІЛ м.Бахмут» по вул.Ювілейна, 54).
До речі, шановні дівчата, в юності здається, що здоров'я – це щось саме собою зрозуміле, і всі бабусині повчання на кшталт "не сиди на холодному камені і одягни теплі колготки" нікому не потрібні. Але ви маєте знати, що погані звички, які в юності здаються дрібницями, в подальшому зазвичай призводять до серйозних "жіночих" проблем і позначаються на репродуктивному здоров'ї жінок.
Тож пропонуємо дізнатися детальніше про звички дівчат, які потім позначаються на репродуктивній функції.
А взагалі, ніхто не застрахований від різних захворювань. Тому кожній сучасній, люблячій себе людині дуже важливо дотримуватися елементарних заходів безпеки:
- оберігайтеся від інфекцій, які передаються статевим шляхом та випадку небажаної вагітності
- дотримуйтесь основних правил гігієни
- регулярно проходьте медичні огляди
- своєчасно знайдіть інформацію куди і до кого звернутися в разі потреби, не соромтесь і не бійтеся звернутись до спеціалістів. |