м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

15:05
Щотижнева інформація щодо захворюваності на ГРВІ, 2-ий тиждень

Захворюваність на ГРВІ та грип перейшла в сезонні цифри. Тому з'явився час для підвищення имунітету перед очікуючим підвищенням у лютому місяці.

  • Після сніданку приготуйте  зелений чай з імбиром (1/2 ч. л. на чашку чаю). До складу імбиру входять вітаміни групи В, С, ретинол, необхідні для захисних сил організму, і дубильні й ароматичні речовини, що стимулюють місцевий імунітет.
     
  • Взимку  вдома,  в школі, в офісі повітря пересушене з-за батарей. Слизова носа пересихає і стає більш сприйнятливою до бактерій і вірусів. Щоб попередити інфікування, щогодини бажано зволожувати ніс. Можна купити зволожуючий засіб(Назомарин, Аквамаріс, Марімер)  або самому приготувати   (розвести в 100 г води чверть чайної ложки солі, 8 крапель олії евкаліпта, перелити розчин у флакон з розпилювачем). Щоб не забувати  капати ніс, можна поставити нагадування на  телефон.
     
  •  Зазвичай ми не любимо робити зарядку, а особливо взимку, коли потрібно рано вставати і вилазити з під теплої ковдри. Але  зробити вправу з йоги буде нескладно — асани схожі на кривляння. Вони покращують імунітет за рахунок зміцнення дихальної системи, збільшення припливу кисню і нормалізації кровообігу.  сидячи на ліжку з рівною спиною, затиснути одну ніздрю пальцем, повільно, глибоко вдихнути через відкриту ніздрю, потім до кінця видихнути через іншу — її відпустити, а першу в цей момент закрити. Повторити 10 разів.
     
  • Йога покращує імунітет і самопочуття.
     
  • Після зарядки за 15 хвилин до сніданку і гігієнічних процедур з'їжте чайну ложку меду (можна запити водою). У меді міститься величезна кількість флавоноїдів, які допомагають відображати атаки вірусів, зокрема грипу.
     
  • Рухливе дозвілля на свіжому повітрі (мінімум 40 хвилин кожен вечір) підвищує тонус кровоносних судин, покращує роботу органів дихання і обмін речовин, за рахунок чого зміцнюється імунітет.
     
  •  Чотири-п'ять мандаринів в день збільшують захист від інфекцій.

    Кожен плід цитрусових — цілий комплекс вітамінів і мінералів. Їх запаси зберігаються практично в недоторканості, так як "заховані" за товстою шкіркою.

    Середній апельсин забезпечує дорослу людину вітаміном С - на 128%; харчовими волокнами - на 11%; калієм - на 8%. Грейпфрут привнесе в організм відповідно 84%, 8% і 7% цих речовин, а мандарин або лимон - 54-57%, 6-7% і 4-5%.
    Аскорбінова кислота в цитрусових стимулює наднирники на вироблення інтерферону, завдяки чому посилюється імунітет.
     
  • На ніч збризкайте спальню (якщо нема алергії на запахи), особливо узголів'я ліжка, розчином хвойного масла (15 крапель на 100 г води). У хвої містяться токофероли і фітонциди, які вбивають віруси та інфекції на відстані до півметра і не дають їм проявляти активність.
     
  • Робота імунітету безпосередньо залежить від сну. Втома і недосип послаблюють захисні сили організму, провокуючи збільшення вироблення гранулоцитів і порушуючи ритми оновлення білих клітин крові.  У той же час гормон мелатонін, який виділяється під час сну, є найпотужнішим імуностимулятором, тому якщо людина висипається і достатньо відпочиває, то імунна система не дає збоїв.

 

Переглядів: 558 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar