м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

15:28
ПОРАДИ «СЕРДЕЧНИКАМ»: ЯК ПЕРЕНЕСТИ «КАПРИЗИ» ЗИМИ

   В останні роки погода взимку  в Україні відмічається мінливістю та нестабільністю. Різкі та часті перепади температур, зміни атмосферного тиску позначаються на стані здоров'я всіх людей, а особливо людей із серцево - судинною патологією. Гірше за всіх на зміну погоди реагують пацієнти, що страждають ішемічною хворобою серця, стенокардією, атеросклерозом, миготливою аритмією, гіпертонією. У них можуть посилитися ознаки серцевої недостатності, задишка, почастішати напади загрудинного болю, особливо при виході на мороз з теплого приміщення. Тому в зимовий період зростає кількість інфарктів та інсультів.

    На території Бахмутської міської ради у 2016 році захворюваність на серцево-судинні хвороби зросла на 4,8% порівняно з 2015 роком (60715 діагнозів проти 57914. В однієї людини може бути кілька діагнозів. Наприклад: ішемічна хвороба серця, церебральний атеросклероз, тромбофлебіт), на 3,6% - серед чоловіків, на 1,8% - серед людей похилого віку.

    Іноді людина не відразу розуміє, що з нею трапилася судинна катастрофа. Відчувши себе погано, багато хто просто лягає спати. Коли звертається до лікаря, стає занадто пізно. Тому якщо Ви звернули увагу на погіршення свого загального стану  слід негайно відвідати дільничного або сімейного лікаря. Обов'язково щорічно треба проходити профілактичний огляд,  під час якого проводиться ЕКГ, вимірюється тиск, рівень цукру крові, а при необхідності лікар призначає додаткові обстеження.

    Своєчасне звернення, обстеження та виконання рекомендацій фахівців дозволить Вам покращити якість свого життя та уникнути судиних катастроф.

     За словами головного позаштатного кардіолога Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації Леоніда Кушніра для АіФ в Україні, коли «вередує» погода, число загострень хронічних захворювань у «сердечників» зростає на 25-30%. Втрата пильності в зимовий час і відмова від самоконтролю чреваті інсультами, інфарктами і навіть можуть призвести до летальних наслідків. Леонід Кушнір пропонує «сердечникам» дотримуватися деяких запобіжних заходів.

1. Якщо стовпчик термометра опустився нижче -100, то краще не виходити на   вулицю. Морозні дні рекомендується перечекати вдома.

2. Порадьтеся зі своїм лікуючим лікарем про заходи обережності під час різких перепадів температури.

3. Одягайтеся дуже тепло і менше знаходьтесь на вулиці. Лікар радить гуляти не більше півгодини (прогулянки можна чергувати з перебуванням в теплому приміщенні).

4. Ні в якому разі не вживайте алкогольні напої. Крім цього, намагайтеся не пити каву перед виходом на вулицю.

5. Завжди при собі майте засоби самодопомоги – ті ліки, які прописав лікар. Взимку трапляється всяке, а ось добігти до аптеки часу не буде. Медикаменти можуть врятувати вам життя.

6. Згадайте відоме прислів'я, в якому говориться, що розумний лікується за 20 років до хвороби, а дурний за три дні до смерті. Київський кардіолог згоден з думкою народу і стверджує, що профілактика краща за лікування.

Дбайте про  своє здоров’я – харчуйтеся правильно, уникайте стресів, не відмовляйтеся від позитивного настрою та

БУВАЙТЕ ЗДОРОВІ!

Переглядів: 458 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar