м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

08:29
Після нетривалого літнього затишшя знову в м.Бахмут та Бахмутському районі активізується захворюваність на кір.

З початку року у м. Бахмут та Бахмутському районі (згідно повідомленню від 23.08.2019 року Бахмутської районної філії Державної установи «Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»), вже зареєстровано 95 випадків захворювань на кір

Протягом тижня з 20 по 26 серпня 2019 року медичними працівниками КНП «ЦПМД м.Бахмута» було зареєстровано 2 випадки захворювання на кір у дорослих. Під час проведення епідеміологічного розслідування визначено коло осіб, які були в контакті із хворими.

Нагадуємо, що кір - це гостре інфекційне захворювання вірусної природи з повітряно-краплинним механізмом передачі, надзвичайно заразне. Характеризується лихоманкою, розвитком катарального синдрому і характерним плямисто-папульозним висипом. Джерелом інфекції є хвора людина. Чинниками зараження є - знаходження поряд з хворою людиною в закритому приміщенні, наприклад, квартира, офіс, громадський транспорт, шкільні класи, аптека, кафе, супермаркет, ринок тощо.

Сприяє зараженню підвищена скупченість людей в одному приміщенні, коли вірус легко передається від хворого до здорового при кашлі, чханні, розмові. Так званий прихований період складає від 8 до 17 днів, у ряді випадків - до 21 дня.

Кір розпочинається гостро з підвищення температури тіла до 38 - 38,5 С з появи кашлю, нежиті. Ці ознаки хвороби наростають впродовж двох-трьох діб. З 4 - 5 доби хвороби з'являється висип плямисто-папульозного характеру, спочатку на обличчі та шиї, на плечах, наступного дня - на тулубі, після цього - на нижніх кінцівках. Ця так звана етапність поширення висипу характерна для кору.

З появою висипу стан хворих, як правило, погіршується. Температура тіла досягає свого максимуму до 39,5 - 40,0 С, виражений кашель, нежить. Для кору в цей період характерний кон'юнктивіт та світлобоязнь. В цілому обличчя хворого корі нагадує вид заплаканої дитини.

Переконливе прохання не займатися самолікуванням. Кір-інфекція підступна, розвитком таких ускладнень, як пневмонія, отит, енцефаліт і так далі. Тільки сімейний лікар, провівши огляд хворого, може запідозрити інфекцію і призначити лікування або направити в інфекційний стаціонар. Звертайтеся до медичних працівників вчасно!

У разі виникнення випадку захворювання на кір у сімейному чи іншому осередку про необхідність щеплення тих, хто контактували з хворим на кір, визначає лікар, з яким підписана декларація на надання первинної медичної допомоги.

Щоб прийняти інформоване рішення про вакцинацію, поговоріть із своїм сімейним лікарем, терапевтом , педіатром. Підготуйтеся до консультації та складіть список питань, що вас турбують. Лікар розкаже про вакцину, можливі реакції організму на щеплення та порадить, як користуватися жарознижувальними препаратами, якщо в дитини підвищиться температура. Дізнайтеся, у якому випадку слід звернутися до лікаря та коли потрібно робити наступне щеплення.

Лише спільними зусиллями ми зможемо обмежити подальше поширення кору. Будьте уважними до свого здоров’я та здоров’я своїх дітей.

Переглядів: 310 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar