м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

09:41
Підвищення рівня вакцинації дітей до 95% дозволить подолати вакцинокеровані інфекції в Україні

За даними Міністерства охорони здоров’я України у  2016 році  через міжнародні організації було закуплено та поставлено  в Україну понад 17 млн доз вакцин. На початок 2017 року у регіонах наявні всі вакцини, які входять до календаря профілактичних щеплень, як обов'язкові.

Заступник начальника управління громадського здоров’я МОЗ Сергій Платов розповів журналістам Урядового курь'ру, що понад 70% дітям віком до року зробили щеплення проти туберкульозу (БЦЖ), 61% — від поліомієліту, 21% — для профілактики кашлюку, дифтерії та правця. Майже половину вакциновано проти кору, паротиту і краснухи та 29% — проти гепатиту В. За його словами, ще півроку тому цифри були втроє-вп’ятеро нижчими. «Якщо темпи збережуться, то на кінець року зможемо вийти на досить оптимістичні показники, хоч ще далекі від 95% охоплення», — сказав він, наголошуючи, що майже всі вакцини є в наявності.

Хочеться відмітити, що за  12 місяців 2016 року імунізацією було охоплено 59,5% дитячого населення Бахмутської міської ради. Це пов’язано з тим, що вакцини почали надходити лише з серпня місяця. Але завдяки активній роботі медичних працівників, розуміння та підтримки батьків лише за 4 останніх місяця 2016 року багато дітей отримали такі необхідні для них щеплення. Так, щеплення БЦЖ було зроблено 88,2% дітей, вакцинацію АКДП (кашлюк, дифтерія, правець) – 25,5%, від поліомієліту щеплено -102,5%, проти кору, паротиту, краснухи – 99,8%. Щодо вакцинаці проти гепатиту В, то щеплено  44,6% від річного плану.
За словами головного дитячого імунолога Києва Федіра Лапія, щоб досягти європейського рівня охоплення щепленнями, потрібно забезпечити три складові: готовність системи охорони здоров'я, наявність вакцин і розуміння батьків та громадськості значення вакцинації.

Тож від вас, шановні батьки також залежить, чи буде захищена ваша дитина від небезпечних хвороб.

В Україні активно працює громадська організація "Батьки за вакцінацію". "Європейський тиждень імунізації" відзначатимуть в одинадцяте.
Захід, під час якого людям пояснюють важливість і значення вакцинації для профілактики інфекційних хвороб, дає позитивні результати. Вона виступила з ініціативою щорічно відзначати Український тиждень одночасно із Всесвітнім та Європейським тижнями імунізації. «У 2017 році така подія припадає на 24—30 квітня», — пояснив голова правління ГО «Батьки за вакцинацію» Тимофій Бадіков.

"На жаль, у нас ще велика кількість батьків не дуже переймаються тим, що їхні діти не отримали всіх щеплень, передбачених календарем, або взагалі відмовляються від вакцинації дітей, наражаючи й інших їх на небезпеку", — сказав представник Ротарі клубу, голова Національного комітету "Поліо плюс" в Україні Сергій Завадський.

Щеплення – єдиний оберіг від небезпечних хвороб та реалізація права українських дітей на здорове життя.

Переглядів: 523 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 2
avatar
0
1 Анонімно • 15:19, 22.02.2017
Коментар від Степа до нашої статті на сайті 06274.com.ua  

а как это от полиомиелита привито – 102,5% т.е. некоторым по 2 раза укололи?
Відповідь: Уважаемый Степа! Такой показатель объясняется тем, что план вакцинации утверждался на начало 2016 года, и в него вошли только дети, постоянно проживающие на территории Бахмутского городского совета - 4621 ребенок. Из них привито от полиомиелита 4606 детей, то есть 99,7% от подлежащих вакцинации против этого серьёзного заболевания. В настоящее время в нашем городе проживает много семей переселенцев. В 2016 году 130 детей из этих семей также были привиты против полиомиелита, а это ещё 2,8%.
avatar
0
2 Анонімно • 08:50, 23.02.2017
Коментар від Орти до нашої статті на сайті 06274.com.ua  

Кто же мне обьяснит,что всем рассказыват как полезно делать прививки!Но не один доктор не возмет на себя ответствености за ребенка которого прививает,а тычат бумаги родителям согласны ли, родители на это,мол если,что случись с вашим ребеночком они ответствености не несут,но манипулируют тем,если вы не сделаете календарь прививок в садик вы не ногой,а как же право человека на образование?!Раз уже родители соглашаются на прививки,я бы еще понял, когда делают неживые,но когда колят активные бактерии вирусов это чревато последствиями!
Відповідь:
Благодарим Вас за вопросы, они действительно актуальны.
К сожалению, не всегда медицинские работники предоставляют полную, исчерпывающую информацию родителям. Хотим обратить Ваше внимание на то, что прежде чем подписывать любой
документ, необходимо внимательно его прочитать. Давая вам подписать «Информированное согласие и оценку состояния здоровья ребенка одним из родителей или другим законным представителем ребенка на проведение прививки или туберкулинодиагностики", медицинские работники не снимают с себя ответственность за проведение прививки, а акцентируют внимание родителей на правильную и объективную оценку состояния здоровья ребенка на момент осмотра, а так же на необходимость немедленного обращения к медицинскому работнику в случае ухудшения
самочувствия ребенка после проведения прививки. Форма этого информированного согласия
утверждена приказом МОЗ Украины от 31.12.2009 №1086.

Обратите внимание:
П.3 Форму заполняют на всех пациентов, которые подлежат прививке или туберкулинодиагностике, независимо от места проживания.
П.4 Заполненная форма означает, что взрослый и/или если это ребенок то один из родителей или его законных представителей, перед прививкой или туберкулинодиагностикой получили полную информацию о процедуре прививки, туберкулинодиагностики, о противопоказаниях к проведению прививки или туберкулинодиагностики, о вакцине и о возможных негативных последствиях.
П.9 Подписывающий «Информированное согласие» обязуется немедленно информировать медицинских работников в случае ухудшения самочувствия ребенка после проведенной вакцинации.

По поводу «в садик вы не ногой»:
Согласно письма Министерства образования и науки Украины и Министерства охраны здоровья Украины № 1/9-500/ № 04.01.16/28103 от  29.09.2014   «Щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення» цитируем:
«Питання щодо відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується індивідуально лікарсько-консультативною комісією (для зарахування до загальноосвітнього навчального закладу з залученням епідеміолога). Враховуючи зазначене, керівник навчального закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка, а для дітей у яких відсутні обов’язкові профілактичні
щеплення (незалежно від причин), додатково подається висновок лікарсько-консультативної
комісії лікувально-профілактичного закладу державної (комунальної) форми власності, у якому зазначено, що дитина здорова і може відвідувати навчальний заклад. Якщо лікарсько-консультативна комісія приймає рішення щодо заборони відвідування дитиною, у якої відсутні профілактичні щеплення, навчального закладу (при складній епідеміологічній ситуації та (або)
індивідуальних показниках), то питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми
вирішується місцевими органами управління освітою.»

О так называемых «живых» и «неживых» вакцинах
В Украине используются те же вакцины, что и во всем мире. В зависимости от того, из чего ученым удалось сделать вакцину против определённой инфекции современные вакцинные препараты можно условно разделить на две группы: живые и неживые. Самые распространенные из живых - БЦЖ (от туберкулеза), вакцины против полиомиелита, кори, краснухи, паротита.
Живые вакцины состоят из ослабленных, незаразных микроорганизмов. В неживых вакцинах нет живого микроорганизма. Действующим началом является убитый микроорганизм, отдельные
части микроорганизмов или обезвреженные продукты жизнедеятельности микроорганизмов.
avatar