м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

15:29
Літо, сонце, канікули...

   Літо - найулюбленіша пора року у дітей. Це час позитивних емоцій. Від гарного настрою діти починають більше грати, більше рухатися і більше ризикувати. Максимальне збільшення світлового дня, висока рухова активність, тривале перебування на вулиці, і... відповідно з цим зростає їхня фантазія щодо різних ігор і витівок. Що зробити, щоб уникнути проблем під час літніх канікул?
   Заборонити дитині пізнавати світ неможливо, тому канікули - це додаткова робота для батьків. Справа батьків - підстрахувати його, попередити можливу трагедію. Одним словом бути поруч, і навіть на крок попереду.
   Профілактика дитячого травматизму - це виховання основ безпечної поведінки на вулиці, у дворі, в побуті. Щоб уникнути негативних наслідків, під час прогулянки з дітьми дошкільного віку дорослі повинні завжди перебувати поруч і не залишати дитину без уваги. Навіть найменшій дитині потрібно пояснювати про небезпеку! У більшості випадків, причина травм у дітей – це допитливість  і відсутність почуття небезпеки.

Робота батьків щодо попередження травматизму повинна йти в двох напрямках:
1. Усунення травмоопасных ситуацій.
2. Систематичне навчання дітей профілактиці травматизму. Важливо при цьому не розвинути у дитини почуття боязкості і страху, а, навпаки, вселити йому, що небезпеки можна уникнути, якщо вести себе правильно.
 


Сонце
   Довге перебування на сонці загрожує перегрівом організму і сонячними опіками шкіри. Тому необхідно обмежувати перебування на сонці в певні години максимальної інтенсивності сонячного випромінювання: з 10.00 до 17.00. Важливо привчити дітей виходити з будинку тільки в головному уборі (капелюх, панама) і користуватися сонцезахисним кремом, щоб уникнути шкідливого впливу сонця на шкіру.
   Зневоднення – це процес, при розвитку якого при високій температурі повітря існує небезпека пошкодження життєво важливих систем організму. Основні ознаки зневоднення: сухість у роті, головний біль, запаморочення, уповільнене сечовипускання. При проявах будь-якого з цих ознак, батьки повинні негайно відвести дитину до лікаря, а у разі, якщо дитина втратила свідомість, негайно викликати швидку допомогу. Щоб не допустити цих тривожних симптомів, необхідно привчити дітей пити достатню кількість води протягом дня. Найкраще запропонувати їм персональну пляшку для пиття і стежити, щоб вона завжди була наповнена водою. Необхідна норма води для дітей – не менше пів-літра в день.

Вода
   Щорічно на воді гинуть діти. Дитина може потонути менш, ніж за дві хвилини, тому у воді або поблизу від води вона постійно повинна перебувати під наглядом дорослих. У приватному секторі необхідно закривати колодязі, ванни, відра з водою, а при наявності басейну обов'язковий нагляд дорослих. З раннього віку батьки повинні вчити дітей плавати, дотримуватися правил поведінки на воді. Порушення цих правил при купанні і пірнанні часто призводить до отримання різних травм і навіть утоплення. Якщо достатньо дорослі школярі самі йдуть купатися, то намагайтеся, щоб ви знали, куди і з ким іде ваша дитина. Навчіть дітей не тільки плавати, а й правилам поведінки в критичних ситуаціях, поясніть небезпеку вирів, судом, великих хвиль, сильних течій і т. д. Навчіть азам техніки порятунку потопаючих, якщо ви не можете зробити це самі, то сходіть до інструктора з плавання.
   Не можна забувати про такий важкий вид травми, як травма шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку. Цю травму отримують при пірнанні і ударі головою об дно в неглибоких водоймах або у водоймах з неперевіреними дном, де можлива наявність різних металевих та будівельних конструкцій. При травмі відбувається розрив спинного мозку. У результаті людина, у кращому випадку, залишається прикутим до ліжка на все життя, а в гіршому – настає смерть.

 


Травми
   Поширеною причиною забитих місць, переломів кісток, серйозних травм голови є різні падіння. Найчастіше це падіння з висоти: гаражів, парканів, турніків. Діти лізуть на дерева, у відкриті люки, самі сумні випадки - це падіння з вікон. Причому з вікон випадають не тільки малюки, а й старші хлопці. Ці травми можна запобігти, якщо: не дозволяти дітям лазити в небезпечних місцях, встановлювати огородження на сходах, вікнах і балконах. Пояснити дитині, чому небезпечні ігри на будівельних майданчиках, ділянках, де проводять ремонтні роботи, в закинутих будівлях і т. д.
   Численна група травм пов'язана із засобами пересування - велосипед, скейтборд, роликові ковзани. Всі ці «іграшки» повинні відповідати віку дитини, і повинні бути справні. Найбільш прості та ефективні запобіжні заходи при катанні на них – наявність головного шолома, наколінники і налокітники. Батьки зобов'язані навчити дитину правилам поведінки на дорозі, в машині, так і на громадському транспорті, а також забезпечити безпеку дитини в особистому транспорті.
   Останнім часом збільшилася кількість травм, пов'язаних з вибухонебезпечними предметами. Діти знаходять снаряди і патрони, що розірвалися, і намагаються їх розібрати, кидають у багаття. Жодні залякування і покарання на них не діють. Запобігти трагедії можна тільки шляхом роз'яснень та особистим прикладом. Можна жорстко карати дитину, встановлювати заборони, але якщо батьки самі порушують правила безпечного життя і відпочинку, дитина не зможе створити для себе правильну, безпечну модель поведінки в різних небезпечних ситуаціях.
ШАНОВНІ БАТЬКИ! БЕРЕЖІТЬ СВОЇХ ДІТЕЙ!

Переглядів: 968 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar