м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

13:08
17 травня – Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією

Артеріальна гіпертонія – це одне з найпоширеніших серцево-судинних захворювань у світі. Сама гіпертонія не є смертельною хворобою, проте вона загрожує ризиками інфаркту та інсульту, які можуть призвести до інвалідності та смерті.

Доведено, що 80% смертей на фоні гіпертонії можна уникнути.

Артеріальна гіпертонія частіше виникає у людей похилого віку, проте останнім часом хвороба «молодіє». Захворювання починається в молодому, а інколи навіть і в дитячому віці. За даними статистики близько 45% хворих на артеріальну гіпертонію людей навіть не догадуються, що в них високі цифри артеріального тиску – не пред’являють скарг, ведуть звичний спосіб життя, а напади вираженої слабкості та запаморочення сприймають як перевтому.

До симптомів артеріальної гіпертонії відносяться: підвищений артеріальний тиск (навіть помірне підвищення артеріального тиску впливає на скорочення тривалості життя), серцебиття (більше 90 разів на хвилину в спокої), головний біль (найчастіше в потиличній або тім’яній частях), періодичний шум в вухах, запаморочення, біль в ділянці серця, відчуття задухи. Слід пам’ятати, що неконтрольована гіпертонія може призвести до важких ускладнень, таких як ниркова чи серцева недостатність, погіршення зору, гіпертонічний криз, інфаркт міокарда, порушення мозкового кровообігу (геморагічні та ішемічні інсульти).

Регулярні вимірювання артеріального тиску та консультації із своїм сімейним лікарем або терапевтом надають можливість запобігти та уникнути багатьох ускладнень. В амбулаторіях нашого закладу регулярно проводяться дня вимірювання артеріального тиску, під час проведення яких кожен відвідувач має можливість перевірити свій тиск без запису до лікаря. Адже дуже важливо вчасно діагностувати хворобу.

5 простих порад для здоров’я серця

Нормалізація тиску може здійснюватися двома шляхами. Перший, це немедикаментозний — відмова від сигарет та алкоголю, зниження ваги, зайняття спортом.

Другий — прийняття препаратів. Лікування гіпертонії є по життєвим та безперервним. Тільки лікар повинен визначити схему лікування з урахуванням вашого рівня артеріального тиску і наявності супутніх захворювань. Не займайтесь самолікуванням – лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань дуже багато. Як зауважують кардіологи, універсальної таблетки немає, а кожен випадок — індивідуальний

Пам’ятайте! Прості звички можуть врятувати ваше серце:
- уникнення психоемоційних та фізичних перевантажень на роботі та у побуті;
- зміна режиму праці і відпочинку, щоб не допускати перевтоми та виснаження;
- відмова від шкідливих звичок: тютюнопаління, зловживання алкоголем;
- зменшення маси тіла при ожирінні;

- виконання динамічних навантажень невисокої інтенсивності до 3 -5 разів на тиждень протягом 30-45 хв. Це можуть бути прогулянки пішки, плавання, їзда на велосипеді, катання на лижах, робота у саду чи городі.
- дотримання дієти. За підвищеного тиску уникайте вживання гострих приправ, солі, страв, насичених тваринними жирами, солодких і борошняних виробів. Щодня споживайте не менше 400 г овочів та 300 г фруктів.

Бережіть себе та будьте уважні до свого здоров’я!

Переглядів: 269 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar