м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

14:18
10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров’я

Цей день відзначається з 1992 року за ініціативою Всесвітньої федерації психічного здоров'я, Він створений, щоб звертати увагу до проблем психічного стану людини та скорочувати поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості. Психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя суспільства. Фізичне здоров’я неможливе без психічного здоров’я.

Як поліпшити свій психологічний стан.

Потреби кожної людини в психічному здоров'ї різні, але існує немало речей, які могли б допомогти практично будь-якій людині трохи поліпшити свій психічний стан.

1) Ставтеся до себе та до своїх психічних проблем зі співчуттям. Для психічного здоров'я співчуття є міцною основою для роботи над розумом, тілом та душею. Співчуття є основою розуміння, прощення себе та інших, а також любові. Співчуття означає не засуджувати. Проаналізуйте, які види діяльності виснажують вас, а які – навпаки – заряджають енергією. Плануйте свої дні відповідно і, в кінцевому результаті, ви досягнете балансу в житті.

2) Відкрийтеся людям навколо, розкажіть їм про свої почуття – хороші чи погані. Найкраще - бути вірним собі та не забувати ділитись нашими найглибшими почуттями.

3) Уважно обирайте людей, до яких ви звертаєтесь за підтримкою. Намагайтеся оточити себе щасливими, здоровими однолітками, що завжди прийдуть на допомогу

4) Не мучте себе за рішення, які виявилися неправильними. Величезна кількість людей живуть, постійно шкодуючи та жаліючи про те, що вони зробили раніше. Пробачивши собі за минулі помилки, ви перестанете звинувачувати себе і у вас з’явиться час і сили для вирішення поточних питань у житті.

5) Плануйте життя заздалегідь щоб уникнути рішень, прийнятих під впливом настрою чи емоцій, а не того, чого ви насправді хочете. Планування активності несе за собою створення плану, скажімо, у неділю ввечері, на тиждень, де ви визначаєте час, коли зустрічатися з людьми, займатися спортом, працювати над проектами тощо. Часто люди чекають, поки настрій або мотивація змусять їх діяти. Не чекайте, поки ви станете почувати себе краще, починайте жити краще вже зараз.

6) Не порівнюйте себе з іншими і зосередьтеся на собі. Та людина, яка здається постійно щасливою, може насправді мати проблеми. Людина за кермом дорогої автівки може бути по вуха у боргах. А хтось, кого ви вважаєте надзвичайно красивим та успішним, може страждати від надзвичайно низької самооцінки і щодня мучитися і переживати про найменші події чи зміни. Зосередьтеся на собі і своєму власному щасті і перестаньте порівнювати себе з іншими.

І, наостанок, пам’ятайте – будь-які неприємності, що приносять нам емоційний біль та страждання – неминучі, але завжди тимчасові. Життя швидкоплинне, так само як і радість та горе. Але, врешті решт, воно того варте.

Переглядів: 252 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar